Palun uuenda oma veebilehitseja

Näib, et teie brauserit enam ei toetata. Turvalise ja parema sirvimiskogemuse saamiseks värskendage oma brauserit.


Palun, kasutage ühte neist brauseritest:

ItellaItella

Ligipääsetavus

Ligipääsetavus

Smartposti uudseid valgeid pakiautomaate saavad kasutada ka nägemispuudega inimesed, sest nende uksenumbrid on varustatud punktkirjaga (esialgu vaid Tallinnas asuvad pakiautomaadid, paigaldame punktkirja kõikidele teistele automaatidele suve jooksul).

Valgete pakiautomaatide asukohad leiab siit.

Paki vastuvõtmine

Paki saabudes valgesse pakiautomaati, jõuavad saajani teavitusmeil ja SMS, milles on kirjas millisesse pakiautomaati on pakk saabunud, kapiukse number, milles pakk on ja uksekood avamiseks.

Enne pakile järele minemist vaata järgi kus asub pakiautomaat, kuhu Sinu pakk saabus. Seda saad teha siin, sisestades otsingukasti vastava pakiautomaadi nime.

Pakiautomaadi juurde jõudes:

1. Leia õige kapp

Pakiautomaadi kapid on nummerdatud kujul ja algavad vasakult ülevalt nurgast numbriga 1 liikudes tulpadena ülevalt alla. Punktkirjas uksenumber asub igal kapil PIN-klahvistiku kohal.

2. Sisesta uksekood

– Valge pakiautomaadi uksekood algab C-ga, millele järgneb 6-kohaline number ning selle lõpetab tähis OK.
– Igal kapiuksel on oma PIN-sõrmistik, mis sisaldab klahve numbritega 0-9 ning C ja OK.
Klahvistikul on 4 rida ning igal real vasakult-paremale 3 klahvi. Number 1 nupp asub vasakul üleval nurgas.
– Klahvistiku klahvid vasakult paremale:

esimene rida:    numbrid 1-3
teine rida:           numbrid 4-6
kolmas rida:       numbrid 7-9
neljas rida:         C, 0, OK

– Peale iga klahvi vajutust annab pakiautomaat sellest teada läbi heli ning kui kood oli õige, siis kõlab spetsiaalne heli ning kapp avaneb.
– Kui oled paki välja võtnud, sulge palun kindlasti uks.

PS! Meie pakimajakestes (Kose, Türi, Paldiski, Väike-Maarja, Paide, Abja-Paluoja, Karksi-Nuia, Järva-Jaani, Põltsamaa) ning Nõmme Keskuses ja Leesil olevatele pakiautomaatidele juurdepääsuks tuleb avada ka koodlukuga varustatud välisuks. Välisuks avaneb sama koodiga, mis kapiukski.
Välisukse luku klahvidel algavad numbrid ülevalt vasakust nurgast number 1-ga ja paiknevad kahekaupa kõrvuti, seega 1. reas on numbrid 1 ja 2, 5. reas on numbrid 9 ja 0. 6. rea moodustavad klahvid C ja OK

Praegu ei saa veel valgetest pakiautomaatidest kätte neid pakke, mille eest tuleb tasuda lunamakse paki kättesaamisel. Need pakid suunatakse lähimasse sinisesse pakiautomaati või selle puudumisel mõistlikus kauguses saadetakse saajale kulleriga

Paki saatmine

Paki saatmine tuleb vormistada meie iseteeninduskeskkonnas my.smartpost.ee.
Tegeleme selle arendamisega, et ka nägemispuudega inimene saaks paki seal ise vormistada.
Küll aga saab nägemispuudega inimene valgest pakiautomaadist saatmiseks vormistatud paki ise pakiautomaati panna kui tal on olemas vastava pakiautomaadi uksekood, järgides samu juhendeid, mis paki kättesaamisel.