Palun uuenda oma veebilehitseja

Näib, et teie brauserit enam ei toetata. Turvalise ja parema sirvimiskogemuse saamiseks värskendage oma brauserit.


Palun, kasutage ühte neist brauseritest:

ItellaItella

Itella küpsiste kasutamise põhimõtted

Info ja abi
Itella küpsiste kasutamise põhimõtted
Kategooria: Lepingud & tingimused

Küpsised kiirendavad ja kergendavad teie ja veebilehe vahelist teabevahetust.

Enamik veebilehti kasutab küpsiseid kasutajakogemuse parandamiseks. Selleks lubatakse veebilehel jätta teid meelde kas ühekordse külastuse ajaks (seansiküpsise abil) või korduvate külastuste ajaks (püsiküpsise abil).

Küpsised täidavad erinevaid ülesandeid: jätavad meelde teie eelistused, võimaldavad teil tõhusamalt lehekülgedel navigeerida, parandavad üldist veebilehe kasutuskogemust ja võimaldavad veebilehel tuvastada, mis liiki teavet te otsite.

Itella kasutab aeg-ajalt küpsiseid selleks, et saaksime teha teie asukoha ja/või sirvimisharjumuste alusel sihtreklaami või suunata turustusteateid. Meie eesmärk on tagada teile parem juurdepääs asjakohasele teabele ja säästa teid teabest, mis on teie jaoks ebaoluline.

Küpsised võivad seada:

  • Itella veebileht („esimese osalise küpsised“) või
  • muud veebilehed, mida vaatate („kolmanda osalise küpsised“).

Mis on brauseriküpsis?

Küpsis on lihtne tekstifail, mille veebilehe server salvestab teie arvutisse või mobiilseadmesse. Selle küpsise sisu saab taastada või lugeda üksnes see server.

Iga küpsis on teie veebibrauseri jaoks kordumatu ja sisaldab teatavaid anonüümseid andmeid, näiteks kordumatud identifikaatorit ning mõnesid numbreid ja arve. See võimaldab veebilehel jätta meelde sellist teavet nagu teie eelistused ja teie külastatud leheküljed.

Küpsiste blokeerimine või kustutamine

Itella veebilehe kasutajal on võimalik blokeerida osa küpsistest või kõik küpsised või kustutada juba seatud küpsised. Palun arvestage, et kui küpsiseid blokeerite või kustutate, võite kaotada osa meie veebilehe funktsioonidest.

Kuidas saab brauseriküpsised eemaldada?

Kui olete vastu võtnud Itella veebilehe brauseriküpsised, siis on alati võimalik need internetibrauseri sätete abil taas eemaldada.

Kõik edasised küsimused

Kui soovite teavet selle kohta, kuidas töötleme teie isikuandmeid, siis lugege meie privaatsuspõhimõtteid.

Isikuandmete kaitse põhimõtted leiate siit.

Kui teil on veel küsimusi brauseriküpsiste kasutamise kohta veebilehel itella.ee, siis võtke kõhklemata ühendust aadressil marketing@itella.com.

Küpsiste erinevad tüübid

Veebibrauseri küpsised

Kui te ei soovi küpsiseid saada, on teil võimalik muuta oma brauserit selliselt, et see teavitab teid, kui brauserisse küpsiseid saadetakse; samuti võite küpsised täiesti keelata. Saate ka kustutada juba saadetud küpsised.

Kui soovite piirata või blokeerida oma seadmes seatud veebibrauseri küpsiseid, saate seda teha oma brauserisätete kaudu; brauseri spikrifunktsioonist peaksite saama teada, kuidas seda teha. Teise võimalusena soovite võib-olla vaadata veebilehte www.aboutcookies.org, mis sisaldab igakülgset teavet selle kohta, kuidas seda teha erinevates lauaarvuti brauserites.

Esimese osalise küpsised

Esimese osalise küpsised seab veebileht, mida parajasti külastate, ja neid saab lugeda üksnes see leht.

Kolmanda osalise küpsised

Kolmanda osalise küpsised seab muu organisatsioon, mitte selle veebilehe omanik, mida külastate. Näiteks itella.ee kasutab Google Analyticsit, mis seab selle teenuse osutamiseks oma küpsise. Veebileht, mida külastate, võib ka sisaldada näiteks YouTube’ist või Flickrist manustatud sisu ja need lehed võivad seada oma küpsised.

Kui kasutate mingil veebilehel jagamisnuppe, võib küpsise seada teenus, mille kaudu otsustasite sisu jagada. Itella ei reguleeri nende küpsiste levitamist. Kui soovite nende kohta lisateavet, peate vaatama asjakohase kolmanda osalise veebilehte.

Seansiküpsised

Seansiküpsised salvestatakse ainult ajutiselt sirvimisseansi ajaks ja kustutatakse kasutaja seadmest brauseri sulgemisel.

Püsiküpsised

Seda tüüpi küpsis salvestatakse teie arvutisse kindlaks ajavahemikuks (tavaliselt aastaks või kauemaks) ja seda brauseri sulgemisel ei kustutata. Püsiküpsiseid kasutatakse, kui rohkem kui ühe sirvimisseansi ajal on vaja teada, kes te olete.

Flashi küpsised

Paljud veebilehed kasutavad Adobe Flash Playerit kasutajatele video- ja mängusisu pakkumiseks. Adobe kasutab oma küpsiseid, mida ei saa teie brauseri sätete kaudu hallata, aga Flash Player kasutab neid sarnasel otstarbel, näiteks eelistuste talletamiseks või kasutajate jälitamiseks.
Flashi küpsised toimivad veebibrauseri omadest erinevalt. Selle asemel et kasutada konkreetseteks töödeks eraldi küpsiseid, kehtestatakse veebilehele piirang salvestada kõik andmed ühte küpsisesse. Te saate reguleerida, kui palju andmeid saab sellesse küpsisesse salvestada, kuid ei saa valida, mis tüüpi teavet lubatakse salvestada. Osa veebibrauserite tootjaid töötavad välja lahendusi, mis võimaldavad teil neid küpsiseid brauseri kaudu reguleerida, aga kui soovite praegu Flashi küpsiseid piirata või blokeerida, siis peate tegema seda Adobe veebisaidil.
Palun arvestage, et Flashi küpsiste kasutuse piiramine võib mõjutada teie kasutatavaid funktsioone, näiteks kõigi artiklilehekülgede utiliidiriba.