Smartposti võrgustik kasvas eelmisel aastal 45% võrra

2021. aastal kasvasid Smartpost Itella pakimahud viiendiku võrra ning ületasid kõiki seniseid rekordeid. Tänavu on oodata jätkuvat pakimahtude kasvu, mille teenindamiseks rajab ettevõte ligi 100 uut pakiautomaati.

„Pakimahud ületasid 2021. aastal igasuguseid rekordeid ning suur kasv andis tõuke 61 pakiautomaadi ning 20 pakipunkti avamiseks. Täna on Smartposti võrgustikus kokku 259 jaotuspunkti, mida on 45% rohkem kui eelneval aastal. Nüüd oleme esindatud ka mitmes asulas, kus seni paki kättesaamise võimalus puudus,“ Itella Estonia tegevjuht Meelike Paalberg.

Lisaks võrgustikule kasvasid ka Itella pakimahud rohkem kui viiendiku võrra, kullerteenus 23% ning ettevõtte käive rohkem kui 10%. Hoolimata rekordilistest mahtudest jõudsid 99,2% kõikidest pakkidest klientideni õigeaegselt.

Itella Estonia tegevjuhi sõnul plaanitakse sel aastal võrgustikku jätkuvalt laiendada. „Pakiautomaatide võrgustikku plaanime lisada ligi 100 uut pakiautomaati.  Meie eesmärk on, et 94%-l elanikkonnast on pakiautomaat lähemal kui kaheksa kilomeetrit. Lisaks on eesmärk, et linnas asub lähim pakiautomaat maksimaalselt 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel ning maapiirkonnas 10-minutilise autosõidu kaugusel,“ selgitas Paalberg. Kuna 2020. aastal avatud esimesed ainulaadsed pakimajakesed võeti väga hästi vastu, siis jätkatakse sel aastal ka nende paigaldamist.

2021. aastal rajas Smartpost Itella pilootprojektina ka pakipunktid, mis asuvad väiksemate asulate kaupluste, kohvikute ja tanklate ruumides ning erinevalt pakiautomaadist saab klient pakipunktist saadetise kätte antud ettevõtte teenindajalt. „Ka pakipunktid võeti klientide poolt soojalt vastu ning praeguse seisuga oleme neid avanud juba 20. Samuti oleme positiivset tagasisidet saanud Smartposti valgete pakiautomaatide punktkirja kohta, mis lihtsustab nägemispuudega inimestel pakiteenuste kasutamist,“ sõnas Paalberg.


Veel uudiseid