Smartposti pakiautomaatidesse saab tagastada KIUD ja Baun pakendeid

Ajujahi võitja KIUD, Smartpost Itella ja Baun viivad korduskasutuspakendite kasutamise Eestis uuele tasemele. 269 Smartpost Itella pakiautomaati üle Eesti võtavad nüüdsest vastu KIUD ja Baun ringluspakendeid, aidates kaasa keskkonnasõbralikule pakendite korduskasutusele.

KIUD-i asutaja ja tegevjuhi Kaie Kaas-Ojavere sõnul viib säärane ulatuslik pakiautomaatide võrgustik keskkonnasäästliku pakenditagastamise Eestis uude ajajärku. “E-kaubanduse esiletõus ja järjest kasvav kasutusaktiivsus toob uued väljakutsed ka teenusepakkujatele. Kuidas mõelda keskkonda säästvalt ja uuendusmeelselt. Siin pakumegi meie lahendust, mis on keskkonnasõbralik, kuna KIUD korduskasutuspakendid on valmistatud tootmisliinidel tekkinud tekstiilijäätmetest, vähendades seeläbi tootmise jalajälge võrreldes tavalise papiga 50% võrra. Ümbertöödeldud materjalidest ning korduvalt kasutatav pakend on kindlasti see, mis e-kaubanduse tulevikku kujundab,“ märkis Kaie Kaas-Ojavere.

Smartpost Itella Baltikumi turundus- ja kliendikogemuse juhi Annika Parmu sõnul on uue logistikalahenduse märksõnaks mugavus tarbijale: “Järjest enam suunab jätksuutlik mõtteviis ettevõtlust, olles üheks meie strateegiliseks prioriteediks. Suured muutused ja lahendused ei sünni üleöö, kuid samm sammult liigume ka meie tulevikku, mille fookuses on oma tegevuse jalajälje vähendamine. Kolme ettevõtte koostöö avab enneolematud võimalused korduskasutuspakendite turul ning loob ärile täiesti uue perspektiivi. Smartpost Itella pakiautomaatide ulatuslik võrgustik muudab korduvkasutus pakendiringluse kättesaadavaks kõigile Eesti elanikele, olgu nad Tallinnas, Narvas või Orissaares.”

Bauni asutaja ja tegevjuhi Ana Tilkson-Jaansalu sõnul on sellisel viisil ühine tegutsemine suurepärane näide sellest, kuidas innovatsioon ja keskkonnasäästlikkus saavad käia käsikäes. Üha enam tarbijaid ootavad ettevõtetelt keskkonnasõbralike lahendusi ning tagastusvõrgustiku laiendamine Smartpost Itella automaatide läbi toetab nende lahenduste pakkumist. See võimaldab meil pakkuda oma pandipõhiseid poekotte, mis on valmistatud ümbertöödeldud plastikpudelitest, kõikjal üle Eesti ja seda nii e-poes kui ka tavalistes poodides. Tegutsedes ise just maapiirkonnas on meil äärmiselt hea meel näha, et eduka koostöö tulemusena on võimalik luua toimivaid keskkonnasõbralike lahendusi ka väljaspool suuremaid linnu. See on oluline samm ühekordsete poekottide keskkonnamõju vähendamisel ning meil on hea meel olla osa sellest positiivsest muutusest.

KIUD pakendite ja Baun poekottide kasutamine ning tagastamine on lihtne – vali poes ostu sooritades pandiga korduskasutuspakend, hiljem registreeri tagastus pakendil oleva QR-koodi abil ning seejärel on 24 tundi aega viia pakend ükskõik millisesse Smartpost pakiautomaati üle Eesti. Panditasu tagastatakse kohe, kui pakend on jõudnud pakendite kogumispunkti.


Veel uudiseid