Möödunud aasta tõi 37 uut asukohta

Viimased aastad on toonud e-kaubanduse märkimisväärse esiletõusu tarbija eelistustes. Smartpost Itella jätkas 2023. aastal plaanitud laienemist ning avas klientidele 37 uut asukohta. Pakiautomaatide ning pakipunktide katvuselt ollakse Eestis teisel kohal, sooviga tõusta Baltimaade liidrite hulka.

Lõppenud aastal lisasime 11 uut pakiautomaati ning 26 uut pakipunkti. Jätkame strateegilist laienemist, et pakkuda kohalolu kõikjal Eestis ja olla jätkuvalt sektori kvaliteediliider.

Kuigi e-kaubanduse võrgustikku kasutatakse kõikjal Eestis, asub kõige populaarsem pakiautomaat meie statistika kohaselt Peetri Selveris (fotol).

E-kaubanduse kasvu analüüsides joonistub välja tarbijate käitumisrutiin pakkidele järele mineku osas. Ligi viiendik pakisaajatest tuleb pakile järele juba esimese kahe tunni jooksul. XL- ja L-suuruses pakke tullakse kiiremini koju viima kui väiksemaid saadetisi. On rõõmustav, et möödunud detsembris tuldi kokkuvõtlikult pakkidele järele ca tund kiiremini kui eelnevatel kuudel.

Kõige enam pakke saadeti 2023. aastal märtsis, novembris ja detsembris. Aja jooksul on novembrikuu globaalsed ostupühad tugevalt kinnistunud ka Eestimaa inimeste ostukäitumises. Samuti tõuseb aina enam esile jõulukingituste varajasem tellimine. Inimesed planeerivad ja valmistuvad jõulupühadeks teadlikumalt kui aastate eest.


Veel uudiseid