Toome turule uued pakiautomaadid

Itella alustas uuenduslike pakiautomaatide paigaldamist. Oma valge värvi poolest äratuntavad pakiautomaadid on ainulaadsed Eestis – igal kapiuksel on oma lukk koos PIN-klahvistikuga pakkide väljastamise kiirendamiseks.

„Smartposti uued valged pakiautomaadid on tõepoolest esimesed omalaadsed pakiautomaadid Eestis, millega soovime muuta pakkide kättesaamise veelgi kiiremaks ja mugavamaks. Automaadid on ilma tsentraalse konsoolita ehk igal kapiuksel on oma lukk koos PIN-klahvistikuga, mistõttu saab ühest pakiautomaadist samal ajal pakki välja võtta mitu inimest korraga ilma konsooli taga järjekorras seismata,“ lausus Itella pakiveo äriüksuse juht Rauno Parras .

Itella pakiveo äriüksuse juht nentis, et uute pakiautomaatide kasutuselevõtt on tingitud pakimahu suurenemisest. „Viimaste aastate jooksul on pakiautomaatidesse tellitavate pakkide maht jõudsalt kasvanud ja inimestele harjumuspäraseks saanud. Seetõttu soovime smartposti võrgustikku veelgi laiendada ning olla inimestele lähedal kõikjal üle Eesti,“ ütles Parras. Järgneva aasta jooksul paigaldab Itella 120 uue ajastu pakiautomaati, sealjuures suur osa nendest lähevad seni katmata asukohtadesse. Näiteks Kadrina, Kunda, Kilingi-Nõmme, Järvakandi, Sindi jne. Ühtekokku on seega smartpostil laienemisjärgselt üle Eesti 260 pakiautomaati.

Parras rõhutas, et tarbija jaoks uute automaatide kasutuselevõtt silmnähtavaid muudatusi kaasa ei too. „Sarnaselt senisele pakiväljastusele smartposti automaatides saab ka uute pakiautomaatide puhul klient teavitussõnumi paki automaati jõudmise kohta koos kapi numbri ja PIN-koodiga. Seejärel peab ta suunduma pakiautomaadi juurde, valima vastava numbrigakapi ja sisestama uksel oleval lukul saadetud PIN-koodi,“ kirjeldas Parras.

Ta nentis, et esialgu hakatakse uutes pakiautomaatides vaid rahvusvaheliselt saadetud pakke väljastama. „Meie jaoks on ääretult oluline tagada hea ja kvaliteetne kliendikogemus, mistõttu võtame uued automaadid kasutusele järk-järgult. Esmajoones väljastame uutes automaatides vaid välisriikidest saabuvaid pakke veendumaks, et kõik süsteemid töötavad laitmatult ja andmaks võimaluse klientidel uute automaatidega harjuda. Seejärel alustame Eesti siseste pakkide tarnimisega ja viimasena lisame uutele automaatidele ka pakkide tagastamise ja saatmise võimekuse,“ selgitas Parras. Pakkide saatmine ja tagastamine hakkab käima läbi veebipõhise iseteeninduskeskkonna.

Itella pakiveo äriüksuse juht sõnas, et nii-öelda uue ajastu pakiautomaadid on Soomes kasutusel olnud juba üle kolme aasta, samuti on sarnased automaadid paigaldatud Lätti ja Leetu. „Uute automaatidega arendame välja kogu Baltikumi ja Soomet hõlmava ühesuguste pakiautomaatide võrgustiku, mida on lihtne kasutada olenemata sellest, kas oled parasjagu Eestis, Soomes, Lätis või Leedus. Usume, et see muudab ka riigiüleste saadetiste saatmise lihtsamaks nii eraisikutele kui ka äriklientidele,“ lausus Parras.

Smartposti uusi valgeid pakiautomaate hakatakse paigaldama järk-järgult üle Eesti ja paralleelselt jäävad kasutusse ka senised sinised smartposti pakiautomaadid. Uusi automaate täidetakse sama tihedalt kui siniseid: suuremates regioonides kolm korda päevas ja kaugemates kohtades vajadusepõhiselt minimaalselt üks kord päevas.


Veel uudiseid