Taas on levimas petuskeem

Levimas on petuskeem, kus Smartpost Itella nime kasutades üritatakse inimestelt raha välja petta võltslinkide kaudu, kus palutakse raha saamiseks sisestada oma pangakaardi andmed. Linke saadetakse erinevate interneti müügikuulutuste peale näidates huvi müüdava toote vastu, kasutades nii eesti- kui ka välismaiseid telefoninumbreid.

Smartpost Itella taolisi linke kunagi ei edasta ning oma klientide finantsandmeid ei küsi. Sarnaste sõnumite saamisel tuleks koheselt pöörduda politsei poole.

Smartpost saadab oma klientidele teateid vaid SMSi ning e-posti teel, kus saatja nimeks on alati Smartpost ning seetõttu peaksid alternatiivsetest kommunikatsioonikanalitest, nagu näiteks WhatsApp tulevad sõnumid muutma eriti valvsaks. Kui teade tuleb e-posti teel, siis tuleb kahtluse korral kindlasti jälgida, et domeeni lõpp oleks EE.

Antud kelmuse ohvriks langemisel soovitame teha tehingu osas pangale tagasinõude avaldus ning oma krediitkaart koheselt sulgeda. Kõik praegused juhtumid on antud üle Politsei- ja Piirivalveametile, kellega tehakse igakülgset koostööd kelmide tabamiseks.


Veel uudiseid