Smartpost viib Eesti discgolfi uuele tasemele

Eesti Discgolfi Liit ja Itella Estonia OÜ sõlmisid sponsorluslepingu, mis viib spordiala uuele tasemele. Aasta olulisim kodumaine discgolfisündmus kannab nime Smartpost Itella Eesti Meistrivõistlused Discgolfis 2022 ja toimub esimest korda A-kategooria tasemel.

Eesti Discgolfi Liidu president Timo Juursalu ütles, et Smartposti panuse väärtus on kahtlemata suurem kui lihtsalt number. Selle koostööga õnnestub kaasa aidata liidu käesolevaks aastaks püstitatud eesmärgile – toetada veelgi enam elukutseliste mängijate teket, pakkudes võistlustel suuremaid auhinnarahasid. 

“Discgolf on endiselt kasvutempos, kuid mitte niivõrd mahus, vaid kvaliteedis ja tugistruktuur peab hakkama toetama professionaalide teket ehk võimaldama üha enam loobuma igapäevatööst, et pühenduda treeningutele,” märkis ta ja lisas: “ilma Smartposti toetuseta ei oleks see praegu võimalik. See teeb neist Eesti discgolfi suurtoetaja”.

Discgolf ei ole Itella Estonia OÜle võõras, sest nii mõnelegi varustuse maaletoojale on nad partneriks olnud juba aastaid. Ka ettevõtte sees on ala vastu huvi laialdane ning paar nime, Allan Kask ja Rauno Pappo, peaks discgolfi kogukonnale olema tuttavad lausa võistluste poodiumikohtadelt. Itella Estonia  kliendikogemuse juht Triin Parmsoo rääkis, et sportimine on Itella jaoks oluline. 

“Itella toetab oma töötajate sportlikku eluviisi. Eriti soosime liikumist välitingimustes, värskes õhus, sest sellega oleme ka keskkonnasõbralikud, vältides siseruumide kütmist ja energiakulu,” tõstis ta esile discgolfi eelist.

Asjaolu, et ettevõttesiseselt on ellu kutsutud mitmete alade spordiklubisid ning märgatud on ka discgolfi populaarsust, said määravaks, et aidata korraldada Eesti Meistrivõistlused seni kõrgeimal tasemel. 

Professional Disc Golf Association (PDGA) rahvusvahelise standardite kohaselt ehk väljaspool USA-d ja Kanadat tähendab A-taseme võistlus auhinnafondi vähemalt 75% ulatuses osalustasudest. Sellisel kujul ei ole EDGLi egiidi all veel ühtegi võistlust toimunud.

Alates 2021. aasta lõpust on EDGL ja Itella Estonia vahetanud ideid ja mõtteid, kuidas üksteist täiendada ja teineteise edule kaasa aidata. Aprilli alguses allkirjastati Eesti Discgolfi Liidu ja Itella Estonia vahel sponsorlusleping. 


Veel uudiseid