Itella toetab kaine peaga sõitmist

Logistikaettevõttena on Itella Esoniale eriti oluline hea liikluskultuur. Seetõttu oleme õla alla pannud sotsiaalkampaaniale, peatamaks ebakaines olekus rooli istumist.

Kuigi Eestis on joobes peaga rooli istumisele nulltolerants, liikleb Politsei- ja Piirivalveameti andmetel Eesti teedel iga päev 1000-4000 joobes juhti. 1,5-promillise joobega juht satub liiklusõnnetusse võrreldes kaine juhiga lausa 130 korda tõenäolisemalt.

Häbi. Süütunne. Vigastused. Võlad. Isegi vangla. Tagajärjed, mis on ülimalt reaalsed, kuid millest tihti ei räägita. Kas kaks õlut on väärt seda, et tappa inimene või rikkuda oma elu?

Juhtumeid, kus võlakoorma tõmbab õlgadele väike joove ning seetõttu tavapärasest agaram gaasipedaali vajutamine, on rohkelt. Olgu tasutavaks summaks 2700 eurot, 7000 eurot või 15 000 eurot, põntsu inimese rahakotile paneb see igal juhul. Suured võlad on kõigest üks joobes juhtimise võimalikest tagajärgedest. Inimene võib lõpetada vangis ning kaotada aastaid oma elust.

Joobes juhtide kõrval liiklevad Eesti teedel lisaks kaubakoormatele meie abikaasad, lapsed, emad-isad, õed-vennad, sõbrad ja kolleegid – teedel toimuv on meie kõigi ühine mure!

Loe lähemalt: https://www.postimees.ee/7474755/purjuspai-rooli-istumine-voib-maksma-minna-2-4-miljonit-eurot


Veel uudiseid