Smartpost Itella asus kasutama taastuvtoorainetest valmistatud diislikütust

Itella Estonia viis tänavu 10 pakiveo kaubikut üle Neste My Renewable Diesel kütusele, et vähendada ettevõtte ökoloogilist jalajälge. Lisaks optimeeritakse pakiveoringide kilometraaži, et ettevõtte keskkonnajalajälg oleks igal aastal vähemalt 10 protsenti väiksem.

„Paraku on täna veel transpordisektor üks saastavamaid valdkondi, ent liigume pidevalt selles suunas, kuidas oma tegevuse keskkonnamõju vähendada,“ sõnas Itella Estonia OÜ tegevjuht Meelike Paalberg. Ettevõte investeerib pidevalt säästvate pakiveolahenduste väljatöötamisse, et vähendada iga-aastaselt ettevõtte keskkonnajalajälge vähemalt 10%.

„Sel aastal uuele kütusele üleminevad kümme Smartpost Itella kaubikut tarnivad pakke 150 pakiautomaati Tallinnas, Harjumaal ja Läänemaal. 2023. aastal lisandub veel vähemalt 8 taastuvat kütust kasutavat kaubikut. Lisaks oleme soetanud oma masinaparki elektrikaubiku,“ lisas Paalberg.

Neste MY Renewable Diesel’i kasutamine võimaldab ettevõttel kuni 90% ulatuses vähendada oma süsinikujalajälge võrreldes tavalise fossiilkütuse kasutamisega. Paalbergi sõnul väheneb ühtekokku plaanitud 18 kaubiku üleviimisega Neste MY Renewable Diesel taastuvtoorainetest diislikütusele ettevõtte CO2 jalajälg lausa 39% võrreldes 2022. aastaga.

Pakiveoteenuse ökoloogilise jalajälje vähendamiseks optimeerib ettevõte ka oma pakiveoringe eesmärgiga vähendada iga pakiveoringi kilometraaži, aega ning müra. 2030. aastaks on Itella eesmärk olla 100% CO2 emissioonivaba ettevõte.

„Üheks Neste kliimaeesmärkidest on toetada kliente kasvuhoonegaaside heitmete vähendamisel ning meil on rõõm teha koostööd Itellaga, kes on Eestis selles üheks suunanäitajaks,“ sõnas Neste Baltikumi jätkusuutliku partnerluse juht Jone Sestakauskaite. „Nii Neste, Itella kui ka selle omanikfirma Posti Grupp jagavad ühiseid väärtusi ja ambitsioone säästva arengu valdkonnas. Partnerluse kaudu saame saavutada konkreetseid tegevusi süsinikuneutraalse tuleviku heaks,” lisas ta.

Itella Estonia kuulub rahvusvahelisse posti- ja logistikaettevõtete gruppi Posti Group, kellele on omistatud EcoVadis Platinum märgis, mille järgi on grupi jätkusuutlik tegevus kõige kõrgemal tasemel. Posti Group on oma valdkonnas maailma ainus ettevõte, mille eesmärgi saada süsinikneutraalseks on teaduslikult heaks kiitnud algatus The Science Based Targets (SBTi).


Veel uudiseid