Itella smartpost on võtnud kasutusele maksimaalsed turvaabinõud

Itella smartpost teatab, et pakiautomaadid töötavad igapäevaselt, kaupade tellimine ja kohalevedu toimub, kuid ettevõte on võtnud kasutusele maksimaalsed turvanõuded, et minimeerida nakatumisohtu pakkide kullerveo või pakiautomaadi kasutamisel.

Meelike Paalberg, Itella tegevjuht: “Oleme kasutusele võtnud maksimaalsed võimalikud turvaabinõud, et kaitsta kliente ja meie töötajaid. Itella smartposti kullerid väldivad otsekontakte pakisaajatega ja annavad pakid tellijale üle ilma allkirjata käsiterminali klaasil või ilma veosaatelehele allkirja küsimata. Mis puudutab pakiautomaate, siis on pakid praeguse teadmise juures ohutud, kuna pindadelt nakatumine ei ole tõenäoline. Küll aga soovitame tungivalt automaadist paki välja võtmise või saatmise jaoks ekraanil koodi sisestamise järel käed desinfitseerida.”

Terviseamet on omalt poolt kinnitanud, et koroonaviirus levib piisknakkusena ehk näiteks pakile aevastamisega sattunud viirust sisaldavad piisad kaotavad oma nakkusohtlikkuse tundidega. Koroonaviiruse struktuur ei võimalda sellel pikalt erinevatel pindadel nakatuvana säilida, seda eriti vahelduva temperatuuri tingimustes.

Itella Smartposti Jälgimäe terminalis on kauba väljastamine eraklientidele ajutiselt peatatud. Itella soovitab tellida julgelt, kuid palub suunata pakid lähimasse pakiautomaati või kulleriga kohale toimetamsele.

Koroonaviiruse (COVID-19) turvaabinõud Itellas

 • Itella riskijuhtimise meeskond jälgib igapäevaselt ja järjepidevalt COVID-19 situatsiooni ja koordineerib COVID-19 seonduvat informatsiooni jagamist, jälgides regulaarselt terviseameti ning WHO juhiseid ning soovitusi.
 • Riskijuhtimise meeskond kohtub regulaarselt, siis toimub üldine uue informatsiooni jagamine äriüksustele võimalikult kiiresti (24h jooksul), kui erakorralised arengud on toimunud ja juhistes on vaja teha muudatusi.
 • Oleme rakendanud klientidele kontaktivaba kaupade üleandmise ja vastuvõtmise. Palume klientidel kaup vastu võtta võimalusel välitingimustes.
 • Oleme peatanud kõik füüsilised kliendikohtumised.
 • Keelatud on kolmandatel isikutel ettevõtte ruumidesse sisenemine.
 • Rangelt on piiratud autojuhtide ja kullerite liikumine tootmisaladel.
 • Kohaldatud on reisiinfo ja riskikontaktide kommunikatsioon koostööpartnerite ja töötajatega.
 • Töötajad, kellel on võimalik töötada kodukontoris, on suunatud kaugtööle.
 • Klientide teenindamise ja teenuse teostamise tagame vastavalt parimatele võimalustele, lähtudes olukorrast ja selle muutumisest.
 • Kodutarne puhul palume klientidel tulla välisukse juurde, et paki üleandmine toimuks värskes õhus. Pidada kulleriga distantsi 1-2m.
 • Kuller ei anna kliendi kätte telefoni vaid sisestab ise ja loetavalt kliendi nime, kuupäeva ja kellaja.
 • Võib ette tulla, kodutarne pakke suuname ajutiselt pakiautomaatidesse.
 • Enne ja pärast pakiautomaadi kasutamist palume desinfitseerida käed. Lisakaitseks võib kasutada ka ühekordselt kasutatavaid kilekindaid.

Itella Estonia OÜ riskijuhtimis grupi kontaktandmed

Meelike Paalberg, tegevdirektor – 5660 0516, meelike.paalberg@itella.com
Marita Kaidme, personalijuht – 5301 8801, marita.kaidme@itella.com
Rauno Parras, pakiveoteenuste direktor – 5782 0119, rauno.parras@itella.com
Erich Jeerik, laologistikajuht – 5559 4233, erich.jeerik@itella.com


Veel uudiseid