Hoiatame Itella nimel levivast petuskeemist

Levimas on petuskeem, millega üritatakse inimestelt sotsiaalmeedia müügikuulutuste kaudu raha välja petta. Petuskeemi kohaselt saadetakse peale sotsiaalmeedias müügitehingu sõlmimist müüjale Itella või GLS nime kasutades e-mailile arve ja nõutakse raha tasumist.

Hoiatame inimesi petuskeemi eest, kus nõutakse Itella nime kasutades võltsarvete tasumist. Klientidelt ettevõtteni jõudnud info kohaselt tuntakse sotsiaalmeedias huvi nende toote müügikuulutuse vastu, pakutakse võimalust anda pakk üle kullerile ning saada vastu raha toote eest. Peale kokkuleppe tegemist paki müügitehingu kohta, saadetakse kliendile e-mail Itella või GLS-i nimelt, milles nõutakse väidetavalt paki kindlustus- ja saatekulude tasumist.

Smartpost Itella taolisi e-maile kunagi ei edasta ega nõua nende vahendusel oma klientidelt kindlustus- ja saatekulude tasumist. Rõhutame, et Itella saadab oma klientidele teateid vaid SMSi või e-posti teel, kus saatja nimeks on alati Smartpost. Kui teade tuleb e-posti teel, siis tuleb kahtluse korral kindlasti jälgida, et meiliaadress oleks lõpuga smartpost.ee või itella.com

Taoliste sõnumite saamisel soovitame koheselt pöörduda politsei poole. Kelmuse ohvriks langemisel soovitab ettevõte teha tehingu osas pangale tagasinõude avalduse ning oma krediitkaart koheselt sulgeda.


Veel uudiseid