Miinuskraadidega eelista sisepakiautomaati

E-poest kaupa pakiautomaati tellides pea silmas, et külm ilm ja niiskus võivad mõjutada toodete kvaliteeti. Külmakraadide suhtes on kõige tundlikumad elektroonika, kosmeetika, vedelikud ja muidugi ravimid. Need tooted on alati kindlam tellida sisepakiautomaatidesse.

Kantar Emori e-kaubanduse seire põhjal eelistavad eestimaalased veebist kõige rohkem tellida just elektroonikat ja kosmeetikat. Lausa ligi pooled meist ostavad neid tooteid e-poodidest. Enne „telli“-nupu vajutamist tuleks tähelepanu pöörata, milline on parasjagu ilm ja vastavalt sellele valida tarne. Kui väljas on miinuskraadid, siis ei tasu riskida, et kallis kraam õues asuvas pakiautomaadis liiga madala välisõhutemperatuuri tõttu rikneks.

Kosmeetika – külmakraadid ei sobi vett sisaldavatele ilutoodetele: külmudes võib vesi eralduda teistest koostisainetest ning toote konsistents seetõttu muutuda. Aga ka näiteks küünelakkide konsistents muutub miinuskraadidega. Alati ei ole peale toote üles sulamist muutused silmaga näha, kuid tootja poolt lubatud omadusi ei pruugi sellisel ilutootel paraku enam olla. Eriti õrnad on loodustooted.

Ravimid – ravimeid toodetakse väga rangete nõuete järgi ja tootjad annavad kaasa täpsed ravimitele sobilikud temperatuurivahemikud. Lõviosas on ravimid mõeldud toatemperatuuril hoiustamiseks. Liiga madal temperatuur võib põhjustada ravimite füüsilist muutumist, nende mõju võib kaduda või kõige hullem – ravimid võivad muutuda isegi tervisele ohtlikuks.

Elektroonika – nende toodete vaenlane on suur temperatuurikõikumine, külmast võetud elektroonikaseade võib soojas toas sisse lülitades katki minna. 

Raamatud – raamatutega ei sobi kokku niiskus, mistõttu ei tasu raamatuid ja teisi paberist valmistatud tooteid (kui need pole just kilesse pakitud) niiskes kohas hoida.

Toiduained, joogid – valel temperatuuril hoitud toiduainete konsistents ja maitse võivad muutuda. Eriti külmatundlikud on joogid: liiga madal temperatuur võib muuta nende kvaliteeti, äärmuslikul juhul võib ka pakend puruneda.

Sisepakiautomaatide kasuks räägib ka kasutusmugavus. Siseruumis on mõnus pakki välja võtta – seal on valge, ei saja, näpud ei külmeta ning pakiautomaatide ekraanid töötavad iga ilmaga. Kõik Smartposti pakiautomaadid asuvad siseruumides.

Lisainfo.


Veel uudiseid