Palun uuenda oma veebilehitseja

Näib, et teie brauserit enam ei toetata. Turvalise ja parema sirvimiskogemuse saamiseks värskendage oma brauserit.


Palun, kasutage ühte neist brauseritest:

SmartpostSmartpost

Eesti pakiautomaatide rippmenüü lisamise õpetus

Info ja abi
Eesti pakiautomaatide rippmenüü lisamise õpetus
Kategooria: Liidestamise õpetused lepingulisele kliendile

Soovitame kasutada pakiautomaatide rippmenüü kuvamiseks (ning alati värskena hoidmiseks) teie e-poe ostukorvis Smartposti poolt loodud HTML widgetit mis asub aadressil: https://itella.ee/widget/, mida siis kasutada “Smartposti” tarneviisi valikul kliendile kuvada pakiautomaatide rippmenüü, kust klient valib pakiautomaadi, kust ta paki kätte saada soovib, kuna see HTML widget on kõige lihtsaim variant pakiautomaatide nimekirja kuvamiseks. Kõik teised variandid, mis all on kirjeldatud on mõistlik kasutada vastavalt vajadusele ja teie poolt nähtavatele erisoovidele.

Selleks et pakiautomaatide nimekiri oleks teie tarneviiside valikutes kuvatud alati värskena, oleks uus ning automaatselt uuenev (juhtumitel kui lisandub uusi pakiautomaate või kui pakiautomaatide infos esitatavad andmed muutuvad (nimetus, kirjeldus, asukoht, lahtiolekuajad jne.)), selleks pakub Smartpost automaatset liidestust pakiautomaatide pärimiseks, mis on kättesaadaval järgmistel kujudel ja veebi linkide alt:

Andmed sisaldavad järgnevat infot:

 • place_id – Pakiautomaadi Smartposti poolne identifikaator – vaja automaatse andmevahetuse kasutamise juures saata see info koos tellimusega.
 • name – Pakiautomaadi asukoha nimetus vabas vormis – maksimum pikkus 70 sümbolit. Kuvada kasutajale ostukorvis rippmenüüs.
 • city – Millises linnas pakiautomaat asub – maksimum pikkus 25 sümbolit.
 • address – Linna täiendav aadress tänava ja maja numbriga (100 sümbolit)
 • opened – Antud pakiautomaadi lahtioleku ajad vabas vormis (maksimum pikkus 75 sümbolit)
 • group_id – Maakonna ID mille alla antud pakiautomaat kuulub.
 • group_name – Maakonna / Linna kombineeritud nimetus.
 • group_sort – Määrab ära Smartposti poolt määratud prioriteedid gruppidele (Maakonnad) mida siis rippmenüüs ennem näidata kui teised. Kõige suurema väärtusega grupid tuleb siis näidata eespool.
 • created_date – Millal pakiautomaat lisati Smartposti süsteemi.
 • updated_date – Millal uuendati antud pakiautomaadi väärtusi süsteemis.
 • description – Kirjeldus pakiautomaadi kohta antud asukohas. Näiteks: “Asukoht selveris: infoleti vastasseinas”
 • active – Sisaldab väärtusi 1 või 0. 1 – tähendab et tuleb esitada antud pakiautomaati ostukorvis rippmenüü nimekirjas ja 0 – siis tähendab et ei tule esitada ostukorvi nimekirjas. Kui mingi pakiautomaat läheb rivist välja või juhtub õnnetus kaubanduskeskusega (Mustika Prisma näide kui seal põleng toimus), siis läheb antud väärtus 0-ks ja seda pakiautomaati siis mitte kuvada rippmenüüs ostukorvis.
 • inactive_reason – Kui nüüd pakiautomaadi “active” väärtus on “0”, siis antud välja sisse “inactive_reason” tuleb ka tekstiline kirjeldus miks pakiautomaati ei saa kuvada ostjatele et sealt pakke kätte saada. Ühesõnaga, ostukorvis pakiautomaatide nimekirjas siis kuvada ainult neid pakiautomaate milledel on “active” väärtus > 0, ehk siis “1”.

Nimekiri pakiautomaatidest ja nende kuuluvustest maakondade alla on antud linkide alt esitatud juba sellises järjekorras ja kategoriseeritud selliselt nagu peaks olema ka kuvatud kasutajale ostukorvis rippmenüüs. Et kõigepealt tulevad “Tallinn/Harjumaa” kategooriseering kuhu alla kuuluvad kõik sinna alla määratud pakiautomaadid, siis “Hiiumaa”, siis “Ida-Virumaa” jne.
Loomulikult on järjestus teie valida kuidas esitate, antud juhul on selline järjestus määratud hetkel Smartposti poolt soovituseks.

Antud pakiautomaatide nimekirja soovitame tungivalt dünaamiliselt või siis sünkroniseeritult teie poolt aluseks võtta et esitada pakiautomaate ostukorvis rippmenüüs. Selleks on mitmeid võimalusi, olenevalt kuidas näete enda poolt selleks vajadust. Näiteks:

 1. Selleks saate näiteks enda andmebaasi sünkroniseerida antud pakiautomaatide nimekirja infot järgmiselt:
  Perioodiline sünkronisatsiooni protsess (Cron näiteks) mis tõmbab alla pakiautomaatide nimekirja ja kontrollib “created_date” järgi kas juurde on tulnud uusi pakiautomaate, kui on siis lisab selle teie andmebaasi.
  Kontrollib “updated_date” järgi kas mingi pakiautomaadi andmeid on muudetud ja kui on siis uuendab olemasolevat pakiautomaadi infot teie andmebaasis.
 2. Lisate Smartposti poolt loodud Javascripti widgeti enda tarneviiside valiku HTML lehe koodi sisse, mispeale automaatselt kuvatakse pakiautomaatide valik rippmenüüna ja valik salvestatakse html’i hidden input’ide sisse. Antud viisi sisse viimiseks külastage lehekülge aadressil: https://itella.ee/widget/, küsimuste korral võtke ühendust epost’il: info@smartpost.ee. — Kõige lihtsam lahendus pakiautomaatide nimekirja sisse viimiseks tarneviiside valikusse.
 3. Ostukorvis include’ite otse js faili:
  https://itella.ee/places/places.js ja kasutate include’itud muutujat “places_info” pakiautomaatide rippmenüü kuvamiseks.
 4. Veebirakenduses serveris include’ite https://itella.ee/places/places.php või https://itella.ee/places/places.xml või https://Itella.ee/places/places.csv faili (olenevalt Veebirakenduse tehnoloogiast) ja parsite selle HTML rippmenüüks tarneviiside valikute lehe sees.