Smartposti uus sorteerimiskeskus sai nurgakivi

Smartpost Itella uus sorteerimiskeskus Rae vallas sai täna nurgakivi. Investeeringu kogumaksumus on 14 miljonit eurot ning kompleksi ehitustööd saavad valmis jaanuaris 2025.

“Nurgakivi panek on sümboolne ja tähtis maamärk meie uue sorteerimiskeskus ehituses,” ütles Smartpost Itella Eesti operatsioonide juht Erich Jeerik ja lisas: “kuigi ehitustööd algasid alles poolteist kuud tagasi, oleme täna jõudnud selles suures projektis ühe olulise vaheetapini. Oleme väga rõõmsad omada suurepärast partnerit NOBE, kelle osas on täiskindlus, et püsime soovitud ajakavas ja kvaliteedis.”

Jeeriku sõnul on uue sorteerimiskeskuse kõige silmapaistvam osa selle tehnoloogilised lahendused, mille paigaldamisega tehakse algust juba hilissügisel. “Smartpost Itella on osa Soome Posti grupist ning uus sorteerimiskeskus saab olema kõige suurem Posti sorteerimiskeskusi Baltikumis. Meie jaoks on tegemist pikaajaliselt olulise investeeringu ning strateegilise projektiga,” lisas Jeerik.

“Suur aitäh tellijale usalduse eest. Ajalises mõttes on meil suur väljakutse, kuna ehitustööd kulgevad tihedas ajagraafikus. Me saame hakkama, sest meil on väga tubli meeskond ja hea koostöö Itellaga,” nentis NOBE poolne projektijuht Robert Kuusik.

„Pakimahtude kasvu suure hüppe tõttu oleme olemasoleva sorteerimiskeskuse võimekusest välja kasvanud ja vajalik on teha kvalitatiivne tulevikku vaatav samm,“ ütles Smartpost Itella Eesti operatsioonide juht Erich Jeerik kevadel ehituse algust kommenteerides. „Seetõttu kasvatame uue sorteerimiskeskuse ehitusega ettevõtte suutlikkust, et käia kaasas tarbijakäitumise kiire muutumisega ja jätkuvalt täita e-kaubanduse kasvavat nõudlust turul,“ lisas Jeerik.

Uue sorteerimiskeskuse kavandatud maht on ligikaudu 7500 ruutmeetrit. Uue terminali ehitusega kasvab protsesside automatiseeritus ning võrreldes olemasolevaga suureneb sorteerimisliini võimekus üle kahe korra. Tulevikus on võimalik terminali täiendav laiendamine kuni 2400 ruutmeetri võrra.

Targa maja kontseptsiooniga sorteerimiskeskuse sensorisüsteem võimaldab kaugjuhtida mitmeid potsesse, näiteks energiatõhusust. Lisaks tuleb hoonele märkimisväärne elektriautode laadimise võimekus. „Kui alustasime 2019. aastal sorteerimiskeskusega laienemise planeerimist, ei olnud elektriautod veel selline reaalsus nagu täna. Operatiivselt muudetud idee kohaselt on uude sorteerimiskeskusesse kavandatud 82 elektriauto laadimise võimekus 2030. aastaks, mille viime ellu etapiviisiliselt,“ kirjeldas Jeerik.


Veel uudiseid