Laiendame võrgustikku uudsete pakimajakestega

Seoses pidevalt kasvava pakimahu kasvu ja pakiautomaatide kasutusega võttis Smartpost Itella kasutusele uudsed pakimajakesed. Esimesed pakimajakesed paigutati Kosele, Paldiskisse ja Türile.

„Smartposti pakimahud on võrreldes eelmise aastaga kasvanud enam kui poole võrra ja ka meie pakiautomaate kasutatakse aina enam. Sellest johtuvalt näeme vajadust kasvatada Smartposti pakiautomaatide võrgustikku ja leida selleks uusi lahendusi. Meie kliendid hindavad Smartposti „Hoolega hoitud“ kliendilubadust, mille üheks osaks on siseruumides paiknevad pakiautomaadid, kuid paljudes väiksemates linnades ja asulates puuduvad siseruumides sobilikud pinnad. Uue lahendusega oleme tulnud klientidele lähemale nende soovitud piirkondades,“ sõnas Itella Estonia tegevjuht Meelike Paalberg.

Lahendusena töötas Itella välja ainulaadsed pakimajakesed, kus Smartposti pakiautomaadid on paigaldatud selleks kohaldatud klaasfassaadiga konteineritesse. „Pakimajakesi on võimalik paigaldada sisuliselt ükskõik kuhu, kus on piisavalt nõudlust pakiautomaadi järele, kuid puudub sobilik siseruum. Samas on pakimajakeses pakid soojas ja kaitstud ilmastikumõjude eest ning klientidel on mugavam pakke välja võtta, sest ei pea Eestile omase heitliku ilmaga rinda pistma,“ selgitas Paalberg. 

Pakimajakese klaasfassaadi uksel on Valnese nutilukk. Selle saab avada sama PIN-koodiga, millega avatakse ka pakiautomaatide kapiuks. Pakimajakese sees paikneb Smartposti uudne valge pakiautomaat, mis võimaldab veelgi kiiremat pakiväljastust. „Oma valge värvi poolest äratuntavad pakiautomaadid on Eestis ainulaadsed – igal kapiuksel on oma lukk koos PIN-klahvistikuga – see võimaldab pakke mugavalt ja privaatselt automaadist välja võtta. Samuti saab ühest pakiautomaadist samal ajal pakki välja võtta mitu inimest korraga ilma keskkonsooli juures järjekorras seismata,“ lausus Paalberg.

Uutes pakimajakestes saab välja võtta nii kodumaiseid kui ka rahvusvahelisi pakke. Pakkide saatmise ja tagastamise funktsionaalsus lisandub hiljem. Küll võimaldab aga Itella veebipõhine iseteeninduskeskkond my.smartpost.ee pakke mugavalt vormistada välja saatmiseks nii olemasolevatest sinistest pakiautomaatidest ning tulevikus ka valgetest automaatidest.

Esimesed pakimajakesed paigaldati Kosele, Paldiskisse ja Türile koostöös sealsete Grossi kauplustega, asudes nende kaupluste juures. „Plaan on paigaldada analoogsed pakimajakesed ka teistesse Eesti väiksematesse linnadesse,“ lisas Paalberg.


Veel uudiseid