Investeerime võrgustiku laienemisesse 2 miljonit eurot

Smartpost Itella investeerib Baltikumi 2 miljonit eurot, mis toetab ettevõtte strateegilist eesmärki jõuda siinse regiooni liidrite hulka.

„Mahuka investeeringuga soovime suurendada Baltikumi ülest geograafilist katvust ja klientidele veelgi lähemale jõuda,“ ütles Smartpost Itella Baltikumi juht Gediminas Mickus, kelle sõnul suunatakse investeering kolme Balti riigi pakiautomaatide võrgu täiustamiseks. “Möödunud aasta tipphooaeg näitas ilmekalt, et nõudlus Smartposti teenuse järele on märgatavalt kasvanud,“ lisas ta.

Käesoleval aastal on ettevõttel plaanis lisada Eestisse 12, Lätti 63 ja Leetu 25 uut pakiautomaati. Baltikumi lõikes kasvab Smartposti võrgustik seega 10%. Lisaks laiendame olemasolevaid pakiautomaate: Eestis on plaanis 5, Lätis 40 ja Leedus 15 asukoha laiendamine.

„Smartpostide maht kasvab praegu kõige kiiremini Lätis, mistõttu on uute asukohtade järele kõige suurem nõudlus just Läti turul, kus plaanime pakikappide uste arvu suurendada lausa 64%,“ selgitas Mickus.

Eestis on mahud viimasel ajal korralikult kasvanud Ida-Virumaal, Lasnamäel ja Põhja-Tallinnas. Seega plaanime just nendes piirkondades oma võrgustikku enim laiendada.  Aga fookuses on ka Lõuna-Eesti.

„Pakiautomaatide kasutamine kogub järjest enam tarbijate poolehoidu ja peame suutma meie klientide ootustega kaasas käia ning pakkuda neile parimat ja kvaliteetsemat kliendikogemust,“ märkis Mickus.

„Lisame olulisel määral uusi pakiautomaatide asukohti ning laiendame ka
paljudes ülekoormatud sihtpunktides olemasolevaid pakiautomaate. Tarbija vaatest tähendab see seda, et nad saavad oma pakid kätte mugavamalt,“ lisas Smartpost Itella Baltikumi juht.


Smartpost on kokku 327 asukohaga katvuselt Eesti teine võrgustik. Kuid Baltikumi kõige laiem võrgustik on Smartpostil Leedus: seal on 338 asukohta. Kokku on Smartpostil Baltikumis 937 pakiautomaati/pakipunkti.


Veel uudiseid