Algas Smartposti uue sorteerimiskeskuse ehitus

Täna algas Rae vallas Smartpost Itella uue sorteerimiskeskuse ehitus. Kavandatud ehitustöödega on planeeritud lõpule jõuda 2025. aasta alguses ning investeeringu kogumaksumus on umbes 14 miljonit eurot. Smartpost Itella on osa Soome Posti grupist, uus sorteerimiskeskus saab olema kõige suurem Posti sorteerimiskeskusi Baltikumis. Hoone ehitust teostab NOBE.

„Pakimahtude kasvu suure hüppe tõttu oleme olemasoleva sorteerimiskeskuse võimekusest välja kasvanud ja vajalik on teha kvalitatiivne tulevikku vaatav samm,“ ütles Smartpost Itella Eesti operatsioonide juht Erich Jeerik. „Seetõttu kasvatame uue sorteerimiskeskuse ehitusega ettevõtte suutlikkust, et käia kaasas tarbijakäitumise kiire muutumisega ja jätkuvalt täita e-kaubanduse kasvavat nõudlust turul,“ lisas Jeerik.

Uue sorteerimiskeskuse kavandatud maht on ligikaudu 7500 ruutmeetrit. Uue terminali ehitusega kasvab protsesside automatiseeritus ning võrreldes olemasolevaga suureneb sorteerimisliini võimekus üle kahe korra. Tulevikus on võimalik terminali täiendav laiendamine kuni 2400 ruutmeetri võrra.

Hiljuti valiti Smartpost üheks enam soovitatud teenuseks Eestis. Alates möödunud aasta novembrist on Eesti elanikud tellinud igakuiselt Smartposti pakiautomaatidesse keskmiselt 30% rohkem pakke kui aasta varem. Ühtlasi on viimase 12 kuu jooksul Eesti E-kaubanduse Liidu andmetel pakiautomaatide kasutamine Eestis kasvanud 17%. „Prognoosid näitavad, et kiire kasv jätkub. Peame suutma hoida turuliidri kvaliteeti ka kõige kiirematel ostupühadel, mil sorteerimiskeskust läbivad pakimahud teevad suuri hüppeid. Kuna oleme ka paljude rahvusvaheliselt tuntud tegijate partnerid Baltikumis, seab see meile kõrged standardid, mida soovime hoida. Uus sorteerimiskeskus seda võimaldabki,“ kirjeldas Smartpost Itella esindaja.

Targa maja kontseptsiooniga sorteerimiskeskuse sensorisüsteem võimaldab kaugjuhtida mitmeid potsesse, näiteks energiatõhusust. Lisaks tuleb hoonele märkimisväärne elektriautode laadimise võimekus. „Kui alustasime 2019. aastal sorteerimiskeskusega laienemise planeerimist, ei olnud elektriautod veel selline reaalsus nagu täna. Operatiivselt muudetud idee kohaselt on uude sorteerimiskeskusesse kavandatud 82 elektriauto laadimise võimekus 2030. aastaks, mille viime ellu etapiviisiliselt,“ kirjeldas Jeerik.

Priit Nigols, NOBE ehitusdirektor ja juhatuse liige ütles, et NOBE insenere on alati innustanud innovaatilised ja tulevikku vaatavad projektid. “Oleme rõõmsad ja tänulikud, et Smartpost Itella on valinud meid oma uue logistikakeskuse ehituspartneriks. Meie pikaajaline kogemus sarnaste rajatiste ehitamisel võimaldab meil pakkuda paindlikkust ja efektiivsust kogu ehitusprotsessi vältel koos nobeda valmimisgarantiiga,” kinnitas Nigols.


Veel uudiseid