Pakkide saatmisest Ühendkuningriiki


Meie koostööpartner GLS on teada andnud, et seoses koroonaviiruse uue tüve levikuga on peatatud pakkide saatmine Eestist Ühendkuningriiki ja vastupidi kuni 28.12.2020. Eelnevalt välja saadetud pakkide teekond jääb hetkel pooleli/ootele kuni uue informatsiooni laekumiseni.

Täiendatud 28.12.2020
Alates 28.12 on pakkide liikumine taastunud.
Ühtlasi anname teada, et kui kaup on Euroopa Liidu sees teele pandud enne 01.01.2021 ja sellel on EL staatus (vabas ringluses, maksud tasutud), siis pole vaja kaupa deklareerida.
See tähendab, et kui CMR on hiljemalt 31.12.20 kuupäevaga, siis pole deklareerimine vajalik.
Üleminekumeetmete kohaselt on oluline millal saadetis teele pandi, mitte millal see piiri ületas.

Samas juhime Teie tähelepanu ka sellele, et Brexiti üleminekuperiood lõppeb selle aastaga ning uuest aastast kehtivad tollivormistuses uued reeglid.
Alates 01.01.2021 teele pandud saadetistele on deklareerimine kohustuslik.

Täiendatud 12.01.2021
Meie koostööpartner GLS on teada andnud, et Ühendkuningriigis ei ole võimalik hetkel teostada tolliprotseduure ning seoses sellega on peatatud pakkide saatmine Eestist Ühendkuningriiki ja vastupidi hetkel teadmata ajani. Eelnevalt välja saadetud pakkide teekond jääb praegu pooleli/ootele kuni uue informatsiooni laekumiseni.

Täiendatud 14.01.2021
Tänasest on võimalik Ühendkuningriiki saata ja sealt tellida saadetisi, milles on ainult 1 pakk saadetise/tollivormistuse kohta. Mitut pakki ühes saadetises ei ole veel võimalik saata/tellida.


Veel uudiseid