Teel puhtama tuleviku poole
Mesilased ärkavad juba koidikul ning koguvad kuni päikeseloojanguni õietolmu ja nektarit. Kuid kõige muljetavaldavam ei ole mesilaste pikk tööpäev, vaid mõju, mida nad päeva kestel ümbrusele avaldavad. Mesilased tolmeldavad puu- ja köögivilju, marju, pähkleid, teravilja jpm, aidates toota kolmandiku meie toidust ning poole muudest toorainetest (nt õlid, puuvill). Mesilased on hädavajalikud putukad, meil on neilt nii mõndagi õppida.
Mesilased töötavad väga tõhusalt. Teekonnal õielt meekärjeni ei tee nad ühtegi liigset liigutust. Küll aga tolmeldavad põllukultuure, mis katavad meie toidulaua. Mesilased hoiavad tänu oma igapäevatoimetustele ka inimesi. Logistikasektoris käib töö paljuski mesilaste eeskujul: liigume ühest kohast teise, et võtta peale ja toimetada vastutustundlikult kohale sinu pakid. Teeme seda võimalikult tõhusalt ja minimaalsete heitmetega, et hoida õhk ja meie planeet puhtamad.
Mesilaste igapäevatöö on muljetavaldav. Tähelepanu väärib ka see, et nad on sama ülesannet täitnud juba üle saja miljoni aasta. Seega teine oluline väärtus, mida neilt üle võtta, on lojaalsus. Itella on tegutsenud juba 20 aastat. Mesilastega võrreldes pole seda palju, aga see on pikk aeg võrreldes meie riigi vanusega. Oleme kõigi nende aastate jooksul pidevalt õppinud ja kogemusi omandanud, et teaksime teele asuda kohe, kui meid vajad.
Meekärgede täitmiseks ei piisa vaid ühestainsast usinast mesilasest. Ehkki iga mesilind on omas ametis tubli, mõistavad mesilased, et koos on nad tugevamad. Sülemite ellujäämine sõltub meeskonnatööst ja seetõttu elavad mesilased kolooniates. Itellas töötab küll palju kogenud spetsialiste, kuid meie põhitugevus on meie tugev meeskond, kus igaüks saab jagada oma teadmisi, ideid ja kogemusi. See aitab tagada parimat teeninduskvaliteedi.
Ühest küljest saame mesilasi võtta omale eeskujuks, teisalt peame aga meeles pidama, et meie mõjutame ka nende elu. Inimtegevuse tõttu ähvardab mesilasi väljasuremine. Logistikasektor on maailmas suuruselt kolmas kasvuhoonegaaside tekitaja, paisates õhku 23 protsenti heitmetest. Selleks et säästa mitte ainult inimesi, vaid kogu planeeti, sh mesilasi, on Posti kontserni kuuluv Itella seadnud eesmärgiks saavutada 2040. aastaks süsinikuneutraalsus.
Soovitud sihini jõudmiseks teeme erinevaid jõupingutusi: optimeerime veoringe, kasutame taastuvtoorainest valmistatud kütust ja võtame järk-järgult kasutusele päriselt kestlikke elektrikaubikuid.
Tutvu Posti Grupi 2023. aasta jätkusuutlikkuse aruandega siin (inglise keeles).